Jak odpowiednio oczyścić skórę

oczyszczanie-skóry

Jakiegokolwiek tematu byśmy nie poruszali, mówiąc o koreańskiej sztuce dbania o cerę, zawsze wcześniej czy później wrócimy do koreańskiego rytuału 10 kroków. Oczywiście przedstawiłam Wam go już ogólnie wcześniej, ale myślę, że warto by było omówić go bardziej szczegółowo. Dlatego w ciągu najbliższych tygodni będę skupiała się na poszczególnych jego etapach. Dziś zaczynamy od kroku numer 1, czyli oczyszczania.

Koreańska filozofia oczyszczania

Odpowiednie oczyszczenie skóry to podstawa w koreańskiej kulturze piękna. Bez tego ani rusz. Pamiętajmy jednak, że szybkie przetarcie twarzy mydłem „na odczepnego” i polanie jej wodą to nie oczyszczanie. To co najwyżej sposób na rozbudzenie się, jeśli woda jest zimna. Prawidłowe oczyszczanie składa się z dwóch etapów: najpierw używamy kosmetyku na bazie olejku, a potem takiego na bazie wody.

Oczy i usta

Wieczorem zaczynamy od demakijażu – szczególnie okolic oczu i ust. Pamiętajcie, żeby unikać tarcia oczu wacikiem nasączonym płynem do demakijażu. Skóra w tym miejscu jest najdelikatniejsza, dlatego najlepiej jest przyłożyć wacik do oka i odczekać kilka sekund, zamiast szarpać i rozciągać skórę – nie ułatwiajmy życia zmarszczkom.

Olejek myjący

Po zmyciu makijażu możemy przystąpić do pierwszego etapu właściwego oczyszczania, do którego potrzebny nam będzie olejek myjący. W naszej kulturze często słyszy się opinię, że olejek nie może oczyszczać, ponieważ zatyka pory. Nic bardziej mylnego! Odpowiednio dobrany olejek oczyszczający nadaje się do każdego rodzaju cery.

Nanieś odrobinę olejku na ręce i rozprowadź na całej twarzy okrężnymi ruchami, używając opuszków palców. Na tym etapie możesz przy okazji wykonać relaksacyjny masaż twarzy. Następnie dodaj odrobinę wody, dzięki czemu olejek zmieni się w białawą, mleczną emulsję. Olejek przenika w głąb skóry i pomaga usuwać nadmiar sebum. Stosuj go nie tylko wieczorem, przy okazji demakijażu, ale także rano – pomoże usunąć nagromadzone w nocy pot i sebum.

Żel myjący

Po zmyciu z twarzy olejku przechodzimy do drugiego etapu oczyszczania – oczyszczania kosmetykiem na bazie wody. W tym miejscu możemy skorzystać np. z żelu myjącego lub pianki – wszystko zależy od preferencji Waszych i Waszej cery.

Kosmetyk na bazie wody pozwala pozbyć się wszelkich pozostających wciąż na skórze zanieczyszczeń. Można go zmyć wodą o każdej temperaturze – nie ma absolutnie żadnego znaczenia, czy jest ona zimna, letnia czy ciepła.

I jeszcze coś: stopień pienienia się kosmetyku nie ma żadnego związku z jego skutecznością. Często słyszę opinię, że jeśli coś się nie pieni, znaczy że nie działa. Nic takiego – kosmetyk myjący może się w ogóle nie pienić, a być bardziej skuteczny niż taki produkujący olbrzymie ilości pięknej piany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *