Kluczowe znaczenie złuszczania

Koreańskie-kosmetyki

Nie możecie wyobrazić sobie kąpieli bez miękkiej gąbki albo delikatnej myjki? A może nie używacie żadnych takich „pomocy”? Najwyższy czas przekonać się do myjki szorstkiej. To jedno z kluczowych akcesoriów w koreańskiej sztuce pielęgnacji ciała, które sprawi, że Wasza skóra będzie zdrowsza i nabierze piękniejszego wyglądu.

Nasza skóra pracuje cały czas, produkując kolejne komórki. W efekcie te niepotrzebne zrzucane są każdej doby w niewyobrażalnych ilościach. To kluczowy proces, który zapewnia skórze zdrowy i ładny wygląd.

Co, gdy jest to zaburzone?

Niestety wcześniej czy później każdemu zdarza się, że jego skóra staje się sucha i szara w wyglądzie i nieprzyjemnie szorstka w dotyku. Tak właśnie dzieje się, kiedy organizm nie jest w stanie pozbyć się całego martwego naskórka.

W efekcie zaburzenia tego procesu pory mogą ulec zatkaniu, a w skrajnych wypadkach możemy skończyć nawet ze stanem zapalnym skóry. Kiedy taki stan pojawia się na twarzy, nawet najgrubsze warstwy makijażu mogą nie wystarczyć, żeby skutecznie ukryć wszelkie niedoskonałości, a i kremy nawilżające mogą okazać się bezsilne. Brzmi nieprzyjemnie, prawda? Oczywiście moim zamiarem nie jest wcale straszenie Was, ale wskazanie, jak w prosty sposób zapobiec takim nieprzyjemnościom (w końcu jak powszechnie wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć).

Dziecinnie proste złuszczanie?

Jednym z elementów, który pomoże Wam zapobiec tym nieprzyjemnym doświadczeniom, jest dziecinnie prosty zabieg – złuszczanie. Słowo „dziecinnie” nie jest tu wcale przypadkowe – koreańskie matki regularnie złuszczają skóry swoich córek od najmłodszych lat. Do tego zabiegu wystarczy szorstka myjka. Złuszczamy skórę na całym ciele – od koniuszków palców u stóp po czubek czoła. Częstotliwość zależy od stanu naszej skóry – czasem trzeba robić to codziennie, a czasem starczy raz w tygodniu, a nawet raz w miesiącu. Masując skórę koniecznie szorstką myjką, pomagamy jej pozbyć się starych komórek naskórka, wspomagając jego regenerację. W efekcie nasza skóra staje się jaśniejsza, gładsza i milsza w dotyku. Dodatkowo ułatwiamy zadanie wszelkim balsamom i kremom nawilżającym, które teraz mają otwartą drogę do głębszych warstw skóry i są w efekcie szybciej i łatwiej przyswajane.

Czego można się spodziewać przy regularnym złuszczaniu?

To nie wszystko, bo złuszczanie poprawia też krążenie i stymuluje produkcję kolagenu, a także zmniejsza występowanie zmarszczek (tych drobnych i tych głębszych).

Zabieg ten polecam szczególnie osobom z cerą tłustą i skłonnościami do trądziku – złuszczanie starych komórek odtyka pory, a tym samym zapobiega powstawaniu wągrów i wyprysków.

Pamiętajmy oczywiście, żeby nie przesadzać z siłą nacisku i szorowania – to ma być przyjemność, a nie tortura! Masaż wykonujmy delikatnie – powinny o tym pamiętać szczególnie osoby o cerze wrażliwej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *