Nawilżanie – tak dla odróżnienia

k-blask-koreanska-pielegnacja

Chcesz by Twoja skóra miała zdrowy wygląd, była promienna i po prostu piękna? Koniecznie zadbaj o prawidłowy poziom jej nawilżenia przy użyciu odpowiedniego kremu. Właśnie o tym etapie koreańskiego rytuału porozmawiamy dzisiaj. 

Ale to już było…

 O nawilżaniu pisałam Wam już oczywiście jakiś czas temu. Wtedy jednak mówiłyśmy ogólnie o znaczeniu nawilżenia skóry. Pisałam Wam, jak odpowiedni poziom nawilżenia wpływa na skórę, a także z jakich metod korzystają Koreanki, by zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia. Mówiłyśmy więc o odpowiedniej diecie, czy wszechobecnych w Korei nawilżaczach. Dziś natomiast chciałabym przybliżyć Wam działanie samego kremu nawilżającego, który stanowi dziewiąty etap rytuału (tak! Zbliżamy się do końca ;)). Bo właśnie nawilżenie jest najważniejszym etapem w koreańskiej pielęgnacji skóry.

Jak to?

Zapewne wielu z Was zapaliła się czerwona lampka po przeczytaniu poprzedniego zdania. Przecież całkiem niedawno pisałam o esencji, jako (nomem omen) esencji koreańskiego rytuału. A tu nagle okazuje się, że jednak nawilżanie jest najważniejsze. Zacznijmy od tego, że każdy etap rytuału ma swoje niezwykle ważne miejsce. Oczywiście czasem zabraknie nam jakiegoś kosmetyku, którego w związku z tym danego dnia nie użyjemy. Niecodziennie też stosujemy maseczki. Niemniej dopiero rytuał zawierający wszystkie kroki daje w pełni satysfakcjonujące rezultaty. O ile esencja, ten można powiedzieć azjatycki wymysł, zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach Koreanek, które nie wyobrażają sobie bez niej życia, o tyle nawilżenie jest najważniejsze. Nie bez powodu Koreańczycy podejmują w ciągu dnia wiele kroków, by zadbać właśnie o odpowiednie nawilżenie skóry. Powiedzmy tak: esencja może być sercem rytuału, ale to nawilżenie jest jego mózgiem, od którego wszystko zależy.

Od najrzadszego do najgęstszego

Zapewne pamiętacie, że jedną z podstawowych zasad Koreanek jest nakładanie na skórę kosmetyków, zaczynając od tego o najbardziej płynnej konsystencji, a kończąc na tym najgęstszym. Jako że krem nawilżający jest najgęstszym kosmetykiem, jaki nałożysz na twarz podczas wykonywania rytuału, więc „idzie” (prawie na sam) koniec. Ponieważ krem najlepiej działa w czasie snu, należy go używać przede wszystkim na noc.

 

Jak działa krem nawilżający?

Co ciekawe, wbrew temu co mogłoby się wydawać, krem nawilżający wcale nie wprowadza do skóry wody. Jego działanie polega na wzmacnianiu barier, co utrudnia odparowywanie wody. Dodatkowo krem zwiększa zdolności skóry do wiązania wody.

Koreanki radzą

Koreanki nakładają krem nawilżający na skórę szpatułkę, a następnie wklepują go delikatnie. Tak samo jak w wypadku kremu pod oczy pamiętajcie koniecznie, by nie rozsmarowywać kremu po twarzy. Taka aplikacja sprawia, że skóra się rozciąga, co z kolei ułatwia życie zmarszczkom. Postarajcie się też raz w tygodniu zastąpić krem nawilżający całonocną maseczką. Oczywiście nawilżającą :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *